• Furiosa

  • Spider-Man: Beyond the Spider-Verse

  • Rogue Squadron

  • Dune: Part Two

  • A Quiet Place: Day One

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: The Next Chapter

  • The Marvels

  • Oppenheimer

  • Mission: Impossible - Dead Reckoning Part 1

  • The Flash

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Super Mario Bros.

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Avatar: The Way of Water

  • Strange World

  • Creed III

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Amsterdam

  • Black Adam

  • DC League of Super-Pets

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • Jurassic World Dominion

  • Minions: The Rise of Gru

  • The Bob's Burgers Movie

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ½

  • Deep Water

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Dog

    ★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ½

  • Scream

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Rumble

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Sing 2

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★½