Sort by

Fletcher has logged 237 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
South Mountain

South Mountain

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
Edit this entry  
18
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
Edit this entry  
16
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sicko

Sicko

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mothers of Plaza de Mayo

The Mothers of Plaza de Mayo

1985
×
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sherman's March

Sherman's March

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Shout

The Shout

1978
×
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Letter to the Editor

Letter to the Editor

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Forgotten Silver

Forgotten Silver

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Operation Filmmaker

Operation Filmmaker

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
D.O.A.

D.O.A.

1949
×
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
15
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the World's Memory

All the World's Memory

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Infiltrators

The Infiltrators

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry