• Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Elizabeth and Margaret: Love and Loyalty

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • My Holo Love

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Chocolate

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Sanditon

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • After

    ★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Swing Kids

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ave Maryam

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • My ID is Gangnam Beauty

    ★★

  • Adrift

    ★★½

  • BlacKkKlansman