aloe has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Splash Splash Love

Splash Splash Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Edit this entry  
11
April Story

April Story

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Ave Maryam

Ave Maryam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★
Edit this entry  
13
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry