aloe has logged 17 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★
Read the review Edit this entry