• Horse Girl

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Eli

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Woodstock

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Maniac

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Greta

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Slender Man

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★½

  • Colette

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½