RSS feed for zoe

zoe has logged 58 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mrs Lowry & Son

Mrs Lowry & Son

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
'71

'71

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Circle

The Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Edit this entry