Sort by

Madison has logged 134 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Grandmother's Gold

Grandmother's Gold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
My Policeman

My Policeman

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Spy Movie

A Spy Movie

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
07
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry