• Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The World Champion

    ★★★★

  • The Last Warrior: A Messenger of Darkness

    ½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Stuck Together

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Reminiscence

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Kitchenblock

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Firebird

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ½

  • Couple From The Future

    ★★½

  • The North Wind

  • Topi

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Last Warrior: Root of Evil

    ½

  • Fire

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Comeback Trail

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Motherland

  • Another Round

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ½

  • The Silencing

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Secret Garden

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★

  • Hotel Belgrade

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Surge

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Invasion

    ★★½

  • Dolittle

    ★½