Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Reset
password
×
Search:
Frunobulax
Profile
Activity
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Frunobulax
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
Frunobulax’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Amazon Video
Amazon Prime
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
Year
All time
2017
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Aug
2017
25
Accidental Courtesy: Daryl Davis, Race & America
2016
×
★★★½
Edit this entry
25
Man vs. Snake
2015
×
★★★★½
Edit this entry
24
About Time
2013
×
★★★
Edit this entry
24
Say Anything...
1989
×
★★★
Edit this entry
24
My Blue Heaven
1990
×
★★★
Edit this entry
24
Duplex
2003
×
★★★★
Edit this entry
23
Crazy, Stupid, Love.
2011
×
★★★½
Edit this entry
23
Along Came Polly
2004
×
★★★½
Edit this entry
10
Green Street Hooligans
2005
×
★★★
Edit this entry
10
Chicken Run
2000
×
★★★½
Edit this entry
10
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
2005
×
★★★★
Edit this entry
09
Teenagers from Uranus: Sloppy Seconds
2006
×
Edit this entry
02
Dead Space
1991
×
★½
Edit this entry
01
Drive-In Massacre
1976
×
★½
Edit this entry
01
El bengador Gusticiero y su pastelera madre
1977
×
★
Edit this entry
Jul
2017
30
Nutcracker Fantasy
1979
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
30
Afraid to Go Out at Night
1980
×
★★★
Edit this entry
30
The Monster Squad
1987
×
★★★
Edit this entry
30
Spookies
1986
×
★★★
Edit this entry
29
The Incredibles
2004
×
★★★★½
Edit this entry
29
Captain America: Civil War
2016
×
★★★½
Edit this entry
29
Spider-Man: Homecoming
2017
×
★★★★
Edit this entry
28
The Bar
2017
×
★★★
Edit this entry
21
The Matrix
1999
×
★★★½
Edit this entry
20
Extraordinary: The Stan Romanek Story
2013
×
★★★
Edit this entry
18
The Woman in Black
2012
×
★★½
Edit this entry
18
Holidays
2016
×
★★★
Edit this entry
17
Sinister
2012
×
★
Edit this entry
17
Casi leyendas
2017
×
★★
Edit this entry
17
Secret Window
2004
×
★★★★½
Edit this entry
16
Eyes Wide Shut
1999
×
★★★★
Edit this entry
16
Gargoyles: The Heroes Awaken
1995
×
★★★
Edit this entry
07
The Lego Batman Movie
2017
×
★★★★½
Edit this entry
06
Ace in the Hole
1951
×
★★★★
Edit this entry
Jun
2017
27
American Anarchist
2016
×
★★★★
Edit this entry
27
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee
2016
×
★★★½
Edit this entry
26
Nobody Speak: Trials of the Free Press
2017
×
★★★½
Edit this entry
26
Date Night
2010
×
★★★
Edit this entry
14
It's a Gift
1923
×
★★★★½
Edit this entry
13
On the Fire
1919
×
Edit this entry
13
Sherlock, Jr.
1924
×
★★★½
Edit this entry
13
Soup to Nuts
1930
×
★★★½
Edit this entry
13
Drip Dippy Donald
1948
×
★★★★★
Edit this entry
13
The Scarecrow
1920
×
Edit this entry
13
The Electric Hotel
1908
×
★★★★
Edit this entry
13
Modern Times
1936
×
★★★★
Edit this entry
13
Egged On
1926
×
★★★½
Edit this entry
05
Betty Boop and Grampy
1935
×
★★★½
Edit this entry
05
Betty Boop's Crazy Inventions
1933
×
★★★½
Edit this entry
05
Musical Farmer
1932
×
★★★★
Edit this entry
Newer
Older
1
2
3
4