Jayce has logged 725 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
31
Kirikou and the Wild Beasts

Kirikou and the Wild Beasts

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
L for Leisure

L for Leisure

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bully

Bully

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fat Guy Goes Nutzoid

Fat Guy Goes Nutzoid

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★½
Edit this entry  
26
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
How Murray Saved Christmas

How Murray Saved Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Tower

Tower

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
21
Street of Crocodiles

Street of Crocodiles

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Xtro

Xtro

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Superstar

Superstar

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Edit this entry  
16
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Trouble With Harry

The Trouble With Harry

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Edit this entry  
14
Warning From Space

Warning From Space

1956
×
★★★½
Edit this entry  
14
Voyage to the Prehistoric Planet

Voyage to the Prehistoric Planet

1965
×
★★★½
Edit this entry  
14
Assignment: Outer Space

Assignment: Outer Space

1960
×
★★★
Edit this entry  
14
War of the Planets

War of the Planets

1977
×
★★½
Edit this entry  
14
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
Ninja Silent Assassin

Ninja Silent Assassin

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★★
Edit this entry  
11
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry