Jayce has logged 54 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baxter

Baxter

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tron

Tron

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy Club

Billy Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frogs

Frogs

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Venus of Ille

The Venus of Ille

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alice Cooper: Halloween Night of Fear London

Alice Cooper: Halloween Night of Fear London

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fun Size Horror: Volume One

Fun Size Horror: Volume One

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
3-D Rarities

3-D Rarities

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slither

Slither

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malibu Shark Attack

Malibu Shark Attack

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America

Captain America

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Supernova

Supernova

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jetsons: The Movie

Jetsons: The Movie

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Dealer

The Dark Dealer

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein

Alvin and the Chipmunks Meet Frankenstein

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Forest

Black Forest

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry