Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Nina Conti: Her Master's Voice

Nina Conti: Her Master's Voice

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
★★½
Edit this entry  
03
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
03
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mountain Minor

The Mountain Minor

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Mighty Uke

Mighty Uke

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jake Shimabukuro: Life on Four Strings

Jake Shimabukuro: Life on Four Strings

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly

Hillbilly

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★
Edit this entry  
26
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
Edit this entry  
11
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Janes

The Janes

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★
Edit this entry  
18
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★
Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry