Sort by

Sally Jane has logged 440 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Your Name.

Your Name.

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
On the Buses

On the Buses

1971
×
Read the review Edit this entry  
30
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
A Far Off Place

A Far Off Place

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Sinbad and the Eye of the Tiger

Sinbad and the Eye of the Tiger

1977
×
Read the review Edit this entry  
30
Jane and the Lost City

Jane and the Lost City

1987
×
Read the review Edit this entry  
29
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
Curly Sue

Curly Sue

1991
×
Read the review Edit this entry  
27
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Triumph Over Violence

Triumph Over Violence

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Model Minority

Model Minority

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Palooka

Palooka

1934
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
CrissCross

CrissCross

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
My Girl 2

My Girl 2

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

1953
×
Read the review Edit this entry  
18
She Had Her Gun All Ready

She Had Her Gun All Ready

1978
×
Read the review Edit this entry  
17
Concerning Violence

Concerning Violence

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
Read the review Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
Read the review Edit this entry  
15
A Portrait of Ga

A Portrait of Ga

1952
×
Read the review Edit this entry  
15
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Big Girls Don't Cry... They Get Even

Big Girls Don't Cry... They Get Even

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Here

Here

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
09
Speak Up! It's So Dark

Speak Up! It's So Dark

1993
×
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1973
×
Read the review Edit this entry  
08
The Evening Star

The Evening Star

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Mudbound

Mudbound

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Here on Earth

Here on Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Dick

Dick

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Triumph Over Violence

Triumph Over Violence

1965
×
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight and Valentino

Moonlight and Valentino

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Happily Ever After

Happily Ever After

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Over the Top

Over the Top

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
Read the review Edit this entry  
26
A Good Day to Die

A Good Day to Die

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry