• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Softie

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • America: The Motion Picture

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Sasquatch

    ★★

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Censor

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

  • Coming Out

    ★★★★

  • Elementa

    ★★★½

  • Egg

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Black Friday

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★