Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
Read the review Edit this entry  
02
Wisconsin Death Trip

Wisconsin Death Trip

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie Brown's All-Stars

Charlie Brown's All-Stars

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Digby, the Biggest Dog in the World

Digby, the Biggest Dog in the World

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Saint☆Young Men

Saint☆Young Men

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Journey That Wasn't

A Journey That Wasn't

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
I Know Where I'm Going

I Know Where I'm Going

2009
×
Edit this entry  
29
She Had Her Gun All Ready

She Had Her Gun All Ready

1978
×
Edit this entry  
25
Him and Me

Him and Me

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Northwest

The Great Northwest

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Old Lady and the Pigeons

The Old Lady and the Pigeons

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Winter Passing

Winter Passing

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Junglists A London Someting Dis

All Junglists A London Someting Dis

×
Edit this entry  
17
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guerillere Talks

Guerillere Talks

1978
×
Edit this entry