FukBirds has logged 422 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
Read the review Edit this entry  
31
Monky

Monky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Alex & the List

Alex & the List

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Other Side

The Other Side

2006
×
Edit this entry  
17
Title, Something Engaging

Title, Something Engaging

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Weekend

The Long Weekend

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
16
American Dreams (Lost and Found)

American Dreams (Lost and Found)

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yokohama Kaidashi Kikou

Yokohama Kaidashi Kikou

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jellyfish Eyes

Jellyfish Eyes

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Lolita

Lolita

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Handsworth Songs

Handsworth Songs

1986
×
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
½
Read the review Edit this entry  
25
It Takes Two

It Takes Two

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Turtle and the Sea

The Turtle and the Sea

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Victoria

Victoria

2015
×
★★
Read the review Edit this entry