FukBirds has logged 30 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Queercore: How to Punk a Revolution

Queercore: How to Punk a Revolution

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Swimmer

Swimmer

2012
×
Edit this entry  
19
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Valiant

Valiant

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Confederation Park

Confederation Park

1999
×
Edit this entry  
16
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slowdive: Souvlaki

Slowdive: Souvlaki

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hub City

Hub City

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
06
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry