FukBirds has logged 35 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dandy Dust

Dandy Dust

1998
×
Read the review Edit this entry  
27
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
26
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Varan

Varan

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Emperor Tomato Ketchup

Emperor Tomato Ketchup

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bibi & Tina: Girls vs. Boys

Bibi & Tina: Girls vs. Boys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bibi & Tina: Bewildered and Bewitched

Bibi & Tina: Bewildered and Bewitched

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bibi & Tina

Bibi & Tina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Chichester Festival Theatre: Beauty and the Beast

Chichester Festival Theatre: Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Morning

Good Morning

2008
×
Edit this entry  
03
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Digby, the Biggest Dog in the World

Digby, the Biggest Dog in the World

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★
Edit this entry