Sort by
  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Pui Pui Molcar

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★½

  • Two Blue Stripes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Sexy Killers

    ★★★★

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★½

  • City Hunter: Shinjuku Private Eyes

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • NEKOPARA OVA

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

    ★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★½

  • Death Note

  • No Game No Life: Zero

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Garden

    ★★★½

  • Blame!

    ★★★★½

  • FTL

    ★★★★

  • Detective Conan: The Crimson Love Letter

    ★★★½

  • Trinity, the Nekad Traveler

    ★★★½

  • Napping Princess

    ★★★

  • Ao Oni The Animation

    ★★

  • Assassin's Creed

  • Upin & Ipin Jeng Jeng Jeng!

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Before the Flood

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Darkest Nightmare

    ★★★½

  • She and Her Cat: Everything Flows

  • Zootopia

  • My Love Story!!

    ★★★½

  • Ajin: Demi-Human – Compel

    ★★★★

  • I Am a Hero

    ★★★½

  • Bakuman

    ★★★½

  • anohana: The Flower We Saw That Day

  • The Anthem of the Heart

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Attack on Titan II: End of the World

  • Yowamushi Pedal: The Movie

    ★★★★

  • Attack on Titan

  • The Vatican Tapes

  • Pixels

  • Ant-Man

  • Love Live! The School Idol Movie

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Yakuza Apocalypse

    ★★★

  • Boruto: Naruto the Movie

  • Detective Conan: Sunflowers of Inferno

  • Music Girl

  • Battle of Surabaya

    ★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • The Last: Naruto the Movie

  • Exodus: Gods and Kings

  • Parasyte: Part 1