Sort by

Ayo Edebiri has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
26
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chaplin

Chaplin

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
Read the review Edit this entry  
28
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cookie's Fortune

Cookie's Fortune

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
Edit this entry  
26
The Town

The Town

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Perfection

Christmas Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
Edit this entry  
22
Crash

Crash

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
Edit this entry  
17
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry