Sort by

holli has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Josephine

My Josephine

2003
×
Edit this entry  
08
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Women Reply

Women Reply

1975
×
Read the review Edit this entry