RSS feed for Funes
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kickstarted

Kickstarted

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bleeding Edge

The Bleeding Edge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Capital

Capital

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rock'n Roll

Rock'n Roll

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What Planet Are You From?

What Planet Are You From?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hidden Agenda

Hidden Agenda

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Divine Order

The Divine Order

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edith+Eddie

Edith+Eddie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Remains

What Remains

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Personal Affairs

Personal Affairs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bitch

Bitch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Custody

Custody

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breadcrumbs

Breadcrumbs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry