• Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Morbius

    ½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★½

  • Uncharted

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • A Spy Movie

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★½

  • Console Wars

    ★★½

  • Insomniac: The Movie

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • TFW No GF

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • League of Legends: Origins

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • Us

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Tag

    ★½

  • The Rachel Divide

    ★★★

  • Rampage