Sort by

funke has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Firm

The Firm

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry