• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Pooka Lives!

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Mr. Jones

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Wind

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Alpha

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Extinction

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Adrift

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • The Post

    ★★★