Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thinner

Thinner

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
Read the review Edit this entry  
03
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Postman

The Postman

1997
×
★★
Read the review Edit this entry