• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Pains

  • Turning Red

    ★★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • 95th Annual Macy's Thanksgiving Day Parade

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Colin in Black & White

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Grey Sea

    ★★★½

  • Eden

    ★★★

  • The Underground Railroad

  • ARCANE

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Dragon Goes House-Hunting

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Motion Detected

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Daft Punk: Epilogue

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • 94th Annual Macy's Thanksgiving Day Parade

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

  • The Life Ahead

    ★★★★★

  • Channel Zero

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • BNA

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Pokémon: Twilight Wings

    ★★★★

  • Burners

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Helluva Boss

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Smiling Woman

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • A Heist with Markiplier

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • Pleasant Inn

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • League of Legends: Origins

  • Primal

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Harriet

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★