• Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Hatching

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Deep House

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Phobias

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★