• Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Party

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • American Hustle

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★

  • Drive

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Avatar

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • The Diving Bell and the Butterfly

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: For What It's Worth

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Oldboy

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★½

  • Before Night Falls

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★½

  • Eddie Izzard: Dress to Kill

    ★★★★★

  • American History X

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★½