Sort by

Sarah has logged 130 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Twilight

Twilight

2008
×
Read prior review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★½
Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
100 Things

100 Things

2018
×
Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
Read prior review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
18
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Edit this entry  
18
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
25 km/h

25 km/h

2018
×
Edit this entry  
04
Retreat

Retreat

2011
×
Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
24
Class Reunion 1.0

Class Reunion 1.0

2018
×
½
Edit this entry  
16
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
08
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★½
Edit this entry  
08
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
06
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
Edit this entry  
28
1922

1922

2017
×
Edit this entry