Sort by

Furkan1501 has logged 547 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lain

Lain

×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dry Summer

Dry Summer

1963
×
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Innocence

Innocence

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dream with the Fishes

Dream with the Fishes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
08
The Cemil Show

The Cemil Show

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Champion

The Champion

1915
×
Read the review Edit this entry