Sort by

eva has logged 337 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
ZG80

ZG80

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Exorcism

Exorcism

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Skinning

Skinning

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
16
ZG80

ZG80

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fear

Fear

1996
×
★½
Edit this entry  
14
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Metastases

Metastases

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hugo

Hugo

2011
×
½
Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★½
Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Monster

Monster

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry