Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
eva

eva

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for eva
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • eva’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2022
  • 2021
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Canary Black

    Canary Black

    Watched 17 Nov 2022

    jebem ovaj film u usta

  • Minions: The Rise of Gru

    Minions: The Rise of Gru 2022

    ★★★½ Watched 14 Jul 2022

    banana/10

  • Thor: Love and Thunder

    Thor: Love and Thunder 2022

    ★★½ Watched 10 Jul 2022

    taika what happened?

  • Metastases

    Metastases 2009

    ★★★★ Rewatched 10 Jul 2022

    croatian trainspotting

  • The Nice Guys

    The Nice Guys 2016

    ★★★★ Rewatched 23 Jun 2022 6

    best movie to watch on your birthday

  • Dazed and Confused

    Dazed and Confused 1993

    ★★★★½ Rewatched 21 Jun 2022

    last day of school finally

  • The Silence of the Lambs

    The Silence of the Lambs 1991

    ★★★★½ Rewatched 12 Jun 2022

    she skinned, stunted, and served

  • Little Miss Sunshine

    Little Miss Sunshine 2006

    ★★★★★ Rewatched 04 Jun 2022

    i'm an olive kinnie

  • Waves

    Waves 2019

    ★ Watched 24 May 2022

    i don’t think you should be a writer in fact i ask you to never write again

  • The Lost City

    The Lost City 2022

    ★★½ Watched 12 May 2022 3

    is this like that episode of avatar

  • Moon Knight

    Moon Knight 2022

    ★★ Rewatched 06 May 2022

    idk what happened anymore

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★ Watched 04 May 2022 1

    i wish this wasn’t horrible

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 8
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.