Sort by

Miguel has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Outlander

Outlander

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stay Out Stay Alive

Stay Out Stay Alive

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cleansing

The Cleansing

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucky

Lucky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elephant

Elephant

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Housebound

Housebound

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
After Last Season

After Last Season

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rainy Dog

Rainy Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christine

Christine

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Backwoods: Slew Hampshire

American Backwoods: Slew Hampshire

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fat Man and Little Boy

Fat Man and Little Boy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brew House

Brew House

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
November

November

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
½
Read the review Edit this entry