vee has logged 24 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All This Panic

All This Panic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Receptionist

The Receptionist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Texas Killing Fields

Texas Killing Fields

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chloe

Chloe

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Splice

Splice

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Bewitched

Bewitched

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry