• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Bombshell

  • 1917

    ★★★★½

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★★

  • Nuclear

    ★★

  • Unbelievable

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Official Secrets

    ★★★

  • Been So Long

    ★★★

  • Where Hands Touch

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Favourite

  • Little Italy

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Awakening of Motti Wolkenbruch

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Ophelia

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

  • Marrowbone

    ★★★★

  • The Snowman

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War Machine

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½