Sort by

liv has logged 103 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Awakening of Motti Wolkenbruch

The Awakening of Motti Wolkenbruch

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dive

Dive

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nuclear

Nuclear

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Liquidity Inc.

Liquidity Inc.

2014
×
Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★
Edit this entry  
14
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Mule

The Mule

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
For Those in Peril

For Those in Peril

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Best of Men

The Best of Men

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Private Peaceful

Private Peaceful

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Munich

Munich

2005
×
Edit this entry