Sort by
  • The Beatles: Get Back

  • The Guilty

  • The King of Laughter

  • Belfast

  • Drive My Car

  • Luca

  • Just a Movement

  • What Do We See When We Look at the Sky?

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Malcolm & Marie

  • Natale in Casa Cupiello

  • Botox

  • The Life Ahead

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Last Hillbilly

  • Nomadland

  • Paolo Conte, Come Away with Me

  • The Macaluso Sisters

    ★★★

  • Notturno

    ★★

  • The Stonebreaker

    ★★★★

  • Miss Marx

  • One Last Time

    ★★

  • Shiva Baby

  • Gunda

  • Hidden Away

    ★★★★

  • Emma.

  • Palm Springs

  • Welcome to Chechnya

  • Promising Young Woman

  • Identifying Features

  • Kidz

  • Little Women

  • Jojo Rabbit

  • A Sun

    ★★★½

  • Noura's Dream

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • GUO4

  • Vitalina Varela

  • 143 Sahara Street

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • For the Money

  • The Passion of Anna Magnani

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Whistlers

  • Liberte

  • And Then We Danced

  • Beanpole

  • A White, White Day

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • A Dog Called Money

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • On the Basis of Sex

  • Samouni Road

  • A Tramway in Jerusalem

    ★★★

  • Meeting Gorbachev

  • Suspiria

  • On My Skin

  • Roma

  • Dogman

  • BlacKkKlansman

  • Happy as Lazzaro

  • Solo: A Star Wars Story

  • Boys Cry

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi