• Scream

    ★★★½

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Bangla

    ★★½

  • Glass

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Ultra Low

  • Tom Segura: Disgraceful

  • Song to Song

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Saving Banksy

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • 13th

    ★★★½

  • Split

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • The Bad Batch

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

  • Spectre

    ★★★★

  • De Palma

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

    ★★★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Beyond Clueless

    ★★★★

  • Pompeii

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★½

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Carrie

    ★★½

  • The Dirties

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • The Unknown Known

    ★★★★

  • The World's End

    ★★★½

  • Man of Tai Chi

    ★★★

  • Blue Ruin

    ★★★½

  • Joe

    ★★★★★

  • Milius

    ★★★★

  • This Is 40

    ★★★½

  • Django Unchained

  • Lincoln

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★½

  • Passion

    ★★★★½