Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry