John has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Real Michael Jackson

The Real Michael Jackson

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry