• Metropolis

    Metropolis

    ★★★★½

    Literally how the fuck do you even make this never mind doing it like 100 years ago💀

  • The Wolf of Wall Street

    The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

    Perhaps the greatest performance of all time because how tf does he do middle fingers like that

  • Madame Web

    Madame Web

    ★½

    I’m not going to lie I enjoyed this more than Morbius it’s so unintentionally awkward and funny but I gotta rate it lower for the mostly abysmal film making I mean there’s like 2 kinda cool moments but it’s mostly just embarrassing how poorly this was made and how this was somehow deemed releasable

  • Nightcrawler

    Nightcrawler

    ★★★★

    Sigma

  • The Iron Claw

    The Iron Claw

    ★★★★½

    Pain

  • Ted

    Ted

    ★★½

    Okay but kind of a banger wtf

  • Dune

    Dune

    ★★★★½

    GIVE PART 2 TO ME NOW BRUH

  • Mean Girls

    Mean Girls

    ★★

    Me when I can’t edit a movie

  • The Holdovers

    The Holdovers

    ★★★★½

    Very good!

  • Poor Things

    Poor Things

    ★★★★½

    They should make every movie this good that would be good

  • Anyone But You

    Anyone But You

    ★★★

    Watched with the boys for Glen Powell only

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★½

    Boring ahh movie