• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Shimmer Lake

    ★★★

  • The Nice Guys

  • Raw

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • The Green Inferno

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Frozen

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★★

  • It's Complicated

    ★★★★

  • The Loved Ones

    ★★★★★

  • Hostel: Part II

    ★★★½

  • Grindhouse

    ★★★★★

  • The Holiday

    ★★★★

  • Hostel

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Something's Gotta Give

    ★★★★

  • Cabin Fever

    ★★★★

  • Hollow Man

    ★★★½

  • Gladiator

    ★★★★★

  • Boys Don't Cry

    ★★★★

  • Lake Placid

    ★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Space Jam

    ★★★★

  • Twister

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Heavenly Creatures

    ★★★★★

  • Leviathan

  • The Lost Boys

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • The Big Chill

    ★★★★★