matheus has logged 20 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Green Is Gold

Green Is Gold

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry