RSS feed for breno
  • Not Alone in Here

  • Scoob!

  • Stupid Love

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

  • Fantasy Island

  • Miss Americana

    ½

  • Goldman v Silverman

  • My Mom is a Character 3

  • Hoje Eu Estou Me Sentindo Muito Sozinho

  • Little Women

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

  • Frozen II

  • Parda

  • Winter's Blood

  • Rattlesnake

  • Zombieland: Double Tap

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

  • Hebe

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

  • Hustlers

  • K-12

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • espinho na caixinha

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Sibyl

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • The Secret Life of Pets 2

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Hustle

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • O Imortal

  • The Act

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Synonyms

  • The Farewell

    ★★

  • The Edge of Democracy

  • Glass

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Minha Vida em Marte

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½