• Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Halston

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Hamilton

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Thing About Harry

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Bombshell

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Men in Black: International

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★