RSS feed for Felix

Felix has logged 12 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Spessart Inn

The Spessart Inn

1958
×
★★★★★
Edit this entry