• Dune

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Highwaymen

  • Neuilly sa mère, sa mère !

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Sink or Swim

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • See You Up There

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Rock'n Roll

  • Get Out

  • Taxi 5

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Snowden

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½

  • The Founder

    ★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★½

  • Camping 3

  • The Legend of Tarzan

    ★★

  • Warcraft

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Raw

    ★★

  • Five

    ★★

  • Sausage Party

    ½

  • The Tuche Family: The American Dream

    ★★★½

  • Blue Mountain State: The Rise of Thadland

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Youth

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Interview

    ★★★½

  • Big Eyes

    ★★★★½

  • American Sniper

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Saint Laurent

    ★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • Hippocrates

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Mommy

    ★★★★½

  • Babysitting

    ★★½

  • Divergent

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Yves Saint Laurent

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★