• Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★

  • All Hail

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Official Competition

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★½

  • Spree

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Prince

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • The Heavy Hand of the Law

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Lion

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Intern

    ★★½

  • Room

    ★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • The Club

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Paddington

    ★★★

  • The Perfect Dictatorship

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★